Mantar Bariyer Sistemi

meditation-music-Kopyas-Kopyas-Kopyas-Kopyas-1

Mantar bariyer sistemi, görüntüsü mantar bitkisine benzediği için bu ismi almıştır. Mantar bariyer sisteminin kullanım amacı; bir yerden bir yere geçişi kapatmak ya da kontrollü geçiş sağlamaktır. Çeşitli sektörlerde ve mekânlarda kullanımı mevcut olan mantar bariyer sistemleri kullanım alanına göre pek çok fayda sağlamaktadır.

Mantar Bariyer Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Mantar bariyer sistemlerinin faydası kullanım alanlarına göre şunlardır:

1- Park edilmemesi istenen veya araçla girilmemesi istenen alanlarda kullanılır. Trafik kontrolünde yollarda etkilidir. Araçların belirli bir şeritte kalmasını ya da yavaşlamasını sağlar.

2- Avm, hiper market gibi alanlarda market arabaları mantar bariyer boşluklarından geçemediği için market arabasının girilmemesi gereken bazı bölümlerde (asansör, yürüyen merdiven, döner kapı, kasa bölümü) kullanılmaktadır.

3- Kontrollü geçiş sağlanan bina girişlerinde ya da bölümlerinde kişileri veya araçları yavaşlatmak amaçlı kullanımı mevcuttur. Güvenlik görevlisi kontrolü sağlanan avm, fabrika, kamu kurumu, hastane gibi yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır.

4- Estetik bir görünüme sahip olduğu için kişilerde olumsuz bir etki yaratılmamış olur. 

5- Zemine sabitlenmiş bariyer sistemleridir. Metal olduğu için sağlamdır ve dış etkenlere dayanıklıdır.

6- Sağlam olduğu kadar montajı ve değişimi kolaydır. İstendiği zaman sökülüp başka yerlere montajı sağlanabilir.

7- İşgücünden tasarruf sağlar. Personel olmadığı zaman mantar bariyerler kişilerin ya da araçların geçmesini engelleyerek görevini her daim sürdürmektedir.

a

Mantar Bariyer Sistemi Çeşitleri Nelerdir?

Mantar bariyer sistemlerinin 4 çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler; hidrolik mantar bariyer, manuel mantar bariyer, pnomatik mantar bariyer, sabit mantar bariyerdir.

— Hidrolik mantar bariyer; yağ basıncı ile çalışan, en üst derecede güvenlik sağlanması gereken mekânlarda tercih edilen sistemlerdir. Çok sağlam ve güvenli bariyerlerdir.

— Manuel mantar bariyer; tutma koluyla idaresi gerçekleşen elektrik düzeneği gerektirmeyen sistemlerdir. Kullanımı için mutlaka insan gücü gereklidir.

— Pnomatik mantar bariyer; kompresörün oluşturduğu basınçlı havanın pistonlara iletilmesi ile çalışan, yüksek güvenlik uygulaması gereken ve hızlı çalışması nedeniyle yoğun geçiş sağlanan yerlerde tercih edilen sistemlerdir.

— Sabit mantar bariyer; hareketsiz çalışan, zemine sabitlenmiş sistemlerdir. Dış ve iç mekânlarda ve geçilmesi istenmeyen bölgelerde kullanımı yaygındır.

Mantar Bariyer Sistemi
Mantar Bariyer Sistemleri
WhatsApp'dan Yazın
Call Now ButtonHemen Teklif Al