Mantar Bariyer Sistemi

Görüntüsü mantar bitkisine benzediği için bu ismi alan mantar bariyer sistemi, güvenlik ve kontrollü geçiş gerektiren noktalarda kullanılmaktadır. Yerden düz bir silindir şeklinde yükselen ve dayanıklı çelik malzemeden yapılmış bu sistemler yaşam alanlarında ve kurumsal binalarda hayatı kolaylaştırmakta ve güvenlik riskini ortadan kaldırmaktadır.

mantar-bariyer-sistemi

Mantar Bariyer Sistemi Çeşitleri Nelerdir?

Mantar bariyer sisteminin kullanım alanı ve üretildiği malzemeye göre pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler şunlardır:

1- Dekoratif ledli mantar bariyer: Güvenlik ve koruma amaçlı kullanılmasının yanı sıra şık ve estetik bir görüntü elde etmek amacıyla kullanılmaktadır. Ledli olması sebebiyle karanlıkta görülebilir. Görme engelli kişiler için fayda sağlayan sesli modelleri de vardır.

2- Teleskopik mantar bariyer: Yerden iç içe çıkarak yükselir ve kapanır özelliğe sahiptir. Teleskopun iç içe geçerek açılıp kapanma özelliğinden dolayı bu şekilde adlandırılmıştır. Çalışma prensibi hidroliktir. Zeminin kazılması elverişli olmayan yerlerde kullanılacak şekilde dizayn edilmişlerdir.

3- Seyyar elektrikli duba mantar bariyer: Seyyar şekilde kullanılan bu bariyerler aydınlatma ve elektrik ihtiyacını karşılayan modellerdir. Pazar yerlerinde, havaalanlarında uçak altlarında kullanımı mevcuttur.

4- Çarpmaya dayanıklı mantar bariyer: Ekstra güvenlik gerektiren noktalarda kullanılan sistemlerdir. Emniyet kurumlarının, elçilik binalarının, askeri binaların vb yapıların girişlerinde kullanılmak için tasarlanmış, darbeye dayanıklı, suikast ve sabotaj önleyici hidrolik bariyer sistemleridir.

5- Sabit mantar bariyer: Açılıp kapanmayan, yere sabitlenmiş bariyerlerdir. Betonlama yöntemiyle monte edilen bu sistemler kesinlikle geçişin istenmediği alanlarda kullanılmaktadır.

6- Manuel mantar bariyer: Manuel olarak kilitlenip açılabilen mantar bariyer sistemleridir.

7- Hidrolik mantar bariyer: En çok tercih edilen, hidrolik basınçla açılıp kapanabilen, yoğun alanlarda kullanıma uygun bariyer sistemleridir.

Mantar Bariyer Sisteminin Kullanım Alanları Nereleridir?

Mantar bariyer sistemi çoğunlukla araç trafiğinin olmadığı alanlarda yaya yürüyüşü görülen alanlarda kullanılmaktadır. Avm girişleri, kurumsal binalar, sokak ve caddelerde güvenliğin sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. Araç geçişinin istenmediği alanlarda geçişi engelleme amacıyla kullanılır. Kontrollü geçiş gereken noktalarda ise yola ya da bina girişine mantar bariyer sistemi döşenerek yayaların sıralı ve kontrollü şekilde geçişi sağlanmaktadır.

TechnoPark olarak sizlere yardımcı olmak için bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

Mantar Bariyer Sistemi
Mantar Bariyer Sistemi
WhatsApp'dan Yazın
Call Now ButtonHemen Teklif Al