Hareketli Mantar Bariyer Sistemi

Hareketli Mantar Bariyer Sistemi

Hareketli Mantar bariyer sistemi, sıklıkla güvenlik amaçlı kullanılan, görüntüsü mantar bitkisine benzediği için bu adı alan koruma sistemleridir. Mantar bariyerler kullanımı gün geçtikçe artan ve pek çok sektörde kullanılan sistemlerdir. Sabit olarak kullanımı, geçişin yapılmasının istenmediği yerlerde olmaktadır. İnip kalkan mantar bariyer kullanımı, geçişin kontrollü olarak sağlandığı ve trafiğin yavaşlatıldığı yerlerde olmaktadır. Görüntü açısından kişilere itici gelmemesi, şık bir görsel görünüme sahip olması, kullanılan malzeme itibariyle darbelere, çarpmalara, hava koşullarına dayanıklı ve korunaklı bir yapıda olması bu sistemlerin temel özellikleridir. Bu sistemler sayesinde daha az insan gücüne gereksinim olmakta, hatta insan olmadan çalışan otomatik mantar bariyerler de bulunmaktadır.

Mantar Bariyer Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım amacına göre tasarlanmış ve üretilmiş çeşitli mantar bariyerler bulunmaktadır. Bu bariyerler şunlardır:

1- Ledli mantar bariyer: hidrolik ya da pnömatik olarak üretimi mevcut olan sistemlerdir. Led ışığı olması gece görünür olması açısından fayda sağlamaktadır.

2- Hidrolik mantar bariyer: hidrolik mekanizma ile inip kalkan bariyer sistemleridir. Bu sistemler daha çok yüksek güvenlik gerektiren yerlerin korunmasında kullanılır. Uzaktan kumanda ya da fotosel sistemiyle algılama yöntemiyle açılıp kapanmaktadır.

3- Pnömatik mantar bariyer: mekanik de denen bu sistemler, hidrolik bariyerlere göre daha uygun fiyatlı olmakla beraber aynı işlevi sağlamaktadır. Farklı bir özelliği, elektrik kesintisinde elle açılıp kapanabilir özelliğine sahip olmasıdır.

4- Manuel mantar bariyer: elle kontrolün sağlandığı, aktif kullanılmayan yerlerde uygulanan sistemlerdir. Daha çok sabit kullanımı olan fakat gerektiğinde de indirilebilen mantar bariyerlerdir.

5- Sabit mantar bariyerler: geçişin kesinlikle istenmediği yerlerde kullanılan, inip kalkma özelliği olmayan, yere sabitlenen mantar bariyerlerdir.

Hareketli Mantar Bariyer Sistemi Kim Üretir?

Mantar bariyerler, belirli prosedür ve şartnamelere göre üretimi yapılan sistemlerdir. Üretici firmaların mutlaka üretim şartlarını yerine getirmeleri ve belgeli kurum olmaları gerekmektedir. Mantar bariyer temin ederken, üreticilerinin sertifikasının olup olmadığı kontrol edilmeli, kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik incelenmelidir.

Mantar bariyer uygulamaları; kullanılan malzeme, mantar bariyer çeşidi, özelliği, tasarımı gibi pek çok özelliğe bağlı olarak farklı fiyatlarda sunulmaktadır.  

Kollu Bariyer Sistemi
Ücretli Otopark Geçiş Sistemi
WhatsApp'dan Yazın
Call Now ButtonHemen Teklif Al